Hledání slov a znaků v textu online

Hledání slov a znaků v textu online


Níže vložte anebo napište váš text:

Hledané slovo je v textu obsaženo -x
Kde se v textu ukrývá hledané slovo?

Potřebujete v jakémkoliv textu vyhledat určitý znak, písmeno, číslo, slovo nebo celou větu? Pak se vám zcela jistě hodí náš online vyhledávač slov zdarma, do kterého stačí text napsat anebo nakopírovat, poté zadat hledané slovo či znak a nechat ho v textu najít a barevně označit.

Oproti vyhledávání slov v textovém dokumentu Word, Open Office anebo rovnou na internetové stránce, je naše vyhledávání přehlednější a navíc v něm můžete slova a znaky hned upravovat.

Pokud je písmen či slov nalezeno více, zobrazí se jejich počet. To je užitečné v mnoha případech. Například píšete článek, ve kterém se na určitá slova zaměřujete. Takových slov v něm však nesmí být ani málo, ani mnoho. A právě náš vyhledávač slov vám celý text prohledá a pomůže nalézt jejich počet i rozmístění.

Hledání slova funguje v reálném čase, takže při jeho zadávání po písmenech se vám rovnou tato písmena v prohledávaném textu označují a zobrazuje se jejich počet. Výhodné je to v situaci, kdy hledáte určité slovo, které může mít různé zakončení. V takovém případě stačí napsat jen jeho začátek a případně znaky přidávat anebo umazávat.

Jak vyhledat slovo v textu?

  1. Nejprve napište anebo vložte text, který chcete prohledávat.
  2. Pro kopírování textu odkudkoliv text označte a použijte klávesovou zkratku Ctrl+c.
  3. Pro vložení umístěte kurzor myši do vyznačeného pole a použijte zkratku Ctrl+v.
  4. Do označeného políčka napište písmena, čísla, znaky nebo slova, která chcete hledat.
  5. Prohledávaný text můžete upravovat, kopírovat, mazat, přepisovat.
4.9/5 - (10 votes)