Počítání slov, písmen, číslic a znaků v textu

Počítadlo slov, písmen, číslic a znaků v textuDo nastaveného počtu znaků zbývá znaků.
Vyčerpáno = % nastavených znaků.

Počet znaků včetně mezer:
Počet znaků bez mezer:
Počet mezer:
Počet písmen:
Počet číslic:
Počet slov:
Počet vět:
Počet odstavců:
Jaký počet znaků, písmen a čísel má text?

Potřebujete zjistit, jak dlouhý je text, který jste napsali anebo třeba text, který právě někde čtete? Kolik má všech znaků včetně mezer anebo bez nich, kolik obsahuje písmen, čísel, slov, vět či odstavců? K tomuto účelu se vám určitě bude hodit naše online počítadlo slov a znaků. Jde o nástroj zdarma, do něhož text napíšete anebo vložíte a pak už si jenom přečtete výsledné hodnoty.

Nastavit si dokonce můžete požadovaný limit počtu znaků a kontrolovat, kolik znaků vám do něj ještě schází anebo o kolik jste nastavenou hodnotu přesáhli. Text je potom možné upravovat a nakonec výsledný zkopírovat a použít třeba jinde.

Počítač slov, znaků, písmen a čísel v textu a nastavení výchozích hodnot pro kontrolu jeho délky je užitečné v mnoha případech. Například chcete dodržet minimální nebo maximální počet napsaných normostran, nastavit si maximální počet znaků do SMS nebo MMS zprávy, nepřesáhnout maximální počet znaků v titulku anebo popisu vaší webové stránky, u příspěvku na Facebook, Twitter či Instagram a mnohé další.

Jak počítat znaky, písmena, čísla, mezery, slova, věty a odstavce v textu?

  1. Vložte anebo napište text, ve kterém chcete počítat znaky.
  2. Ke kopírování textu využijte klávesovou zkratku Ctrl+c.
  3. K vložení textu využijte klávesovou zkratku Ctrl+v.
  4. Nastavte si požadovaný počet znaků, od kterého se počet znaků ve vašem textu bude odečítat anebo ponechte výchozí hodnotu 1 800 znaků (1 normostrana).
  5. Klikněte na tlačítko SPOČÍTEJ
5/5 - (11 votes)