Netrapte se v posilovně, svůj BMI index si upravte rychlou chůzí!

Netrapte se v posilovně, svůj BMI index si upravte rychlou chůzí!

Hubnutí nemusí být jen o propočtech přijatých kilokalorií. Své BMI můžete upravit už jen tím, že do svého režimu zkrátka přidáte více pohybu. Jakého? Můžete trávit hodiny v posilovně a učit se nové sestavy cviků, nebo se můžete jít každý den projít. Svižná chůze je odborníky nejdoporučovanější pohyb. Možná i proto, že je nejpřirozenější. Při chůzi zároveň spalujete tuky, vydáváte velké množství energie a tvarujete nohy.

Jakou rychlost by měla chůze mít, abyste při ní hubli?

Aby chůze byla efektivní, je potřeba se před ní věnovat přepočtu rychlosti. Tempo chůze by mělo být vyšší jak 5 km/h. Použijete-li přepočet jednotek rychlosti, zjistíte, že ujít musíte přibližně 1,389 metrů za sekundu. Správnou rychlost poznáte i podle toho, že zatímco mluvit při chůzi ještě zvládnete, pokud si u ní zvládnete i zpívat, jste pomalí a musíte přidat.

Kolik energie vydáte za hodinu svižné chůze? Je to přibližně 300 – 400 kcal = 1 674 kilojoulů (kJ). Vezmete-li v potaz skutečnost, že by měl muž přijmout denně asi 10 000 kJ a žena cca 8 000 kJ, aby nepřibírali, úbytek energie v hodnotě 1 674 kilojoulů je celkem slušný.

Jak často chodit, aby se váš BMI index zlepšil?

Pokud chcete zhubnout, protože vám BMI kalkulačka vypočítala nadváhu, je pro to chůze vhodným nástrojem. Chodit byste měli při výše zmíněné rychlosti a délce nejlépe 5x týdně. Nižší váha však nemusí být to první, co po pravidelné chůzi zaznamenáte. Na vašem místě bychom se na výpočt BMI indexu příliš nespoléhali, protože změnu můžete vidět už v menším průměru stehen či pevnějším zadečku.

Chce to vydržet. Víte ale, co je vůbec nejtěžší na pravidelné chůzi? Překonat okamžik lenosti, obout boty a vyrazit za branku. Pak už to půjde samo!

5/5 - (2 votes)