BMI kalkulačka má obvykle po Vánocích co počítat

BMI kalkulačka má obvykle po Vánocích co počítat

Vánoce jsou za námi a s nimi i na kilojouly bohatá štědrovečerní večeře. Dokážete si představit, kolik kilojoulů do sebe během Štědrého dne dostanete? Spočítali jsme je za vás. No… BMI kalkulačka má obvykle po Vánocích co počítat. Letos tomu nejspíš nebude jinak.

Napadlo vás někdy přepočítat, kolik kilojoulů obsahuje štědrovečerní menu?

Počítání ideální váhy na BMI kalkulačce obvykle předchází vánoční obžerství. Vánoce si jen málokdo umí představit bez bramborového salátu. Ve 100 gramech je až 880 kJ. Smažený obalovaný kapr obsahuje ve 100 gramech 900 kJ. Ve stejném množství hrachové polévky najdete 339 kJ. Ovšem to není všechno. Kromě štědrovečerní večeře do sebe dostaneme i další kalorie v podobě vánočního likéru ( 1 150 kJ ve 100 ml), vánočního cukroví ( až 1 550 kJ ve 100 g) nebo svařeného vína ( 440 kJ ve 100 ml).

A to si jěště někdo ráno dá vánočku. Ve 100 gramech najdete až 1 359 kilojoulů.

BMI kalkulačka je první krok k povánočnímu hubnutí

Pokud vám BMI kalkulačka po Vánocích vypočítá mírnou nadváhu – podle BMI tabulky je to rozsah BMI od 25,1 – 30,0, nedivte se. Jen málokomu po Vánocích ukáže ideální váhu. Můžete si myslet, že je naše online kalkulačka rozbitá… nebo výsledek brát jako první impuls povánoční kila shodit. Mnohem přesnějšího výsledku se dočkáte, pokud použijete i ABSI kalkulačku nebo WHR kalkulačku, které kromě výšky a váhy pracují i s obvodem vašeho pasu. Díky tomu se na výsledek můžete více spolehnout.

Jaký způsob hubnutí je ten nejefektivnější? Doporučujeme pravidelné procházky. Už půlhodinka denně udělá s vaší nadváhou divy. Procházky nejsou fyzicky náročné a ve svém tempu je zvládne úplně každý.

5/5 - (2 votes)