Jednotky obsahu radíme dobře si přepočítat hlavně při koupi a pronájmu nemovitostí

Jednotky obsahu radíme dobře si přepočítat hlavně při koupi a pronájmu nemovitostí

Koupě či pronájem bytu nebo pozemku není snadnou záležitostí. Ceny bytů stále rostou a existuje řada faktorů, které jejich ceny ovlivňují. Pro nejsnazší srovnání cen bytů v ČR vám poslouží jednotka obsahu – metr čtvereční a s ní i spojené převody jednotek obsahu.

Kolik vás bude stát m² v Praze, v Ostravě nebo v Ústí nad Labem?

Zdědit byt po babičce v turisticky zajímavé lokalitě je snem snad každého člověka. Nemusíte si nic dlouze přepočítat, abyste tušili, že za pronájem toho bytu shrábnete pěkný balík peněz. Čím zajímavější a dostupnější jsou to lokality, tím jsou ceny závratnější. Už jen pronájem bytu o rozloze 60 m² vás měsíčně vyjde na 19 500 Kč. Pro srovnání v Ústí nad Labem za stejné metry čtvereční zaplatíte jen necelých 9 000 Kč. V případě, že si chcete byt v Praze koupit, není problém za pouhý jeden m² zaplatit i 100 000 Kč. Byty v Ostravě jsou o něco dražší než v Ústí nad Labem. Závratný je pak rozdíl bytu v Ostravě a v Praze, který může vyšplhat až na 10 miliónů.

Obsah je dobré si 2x přepočítat anebo zjistit

Pro přepočet na cenu bytu za jeden metr čtvereční online kalkulačka pro převody jednotek ani potřeba není. Realitní makléři už v popiscích uvádějí, na kolik vás m² vašeho vysněného domova vyjde. Online kalkulačku ale můžete využít na další převody jednotek obsahu, například arů a hektarů (budou se vám hodit zejména u koupě pozemku).

Přepočet jednotek obsahu však nevyužijete jen při koupi bytů a pozemků. Třeba vám online kalkulačka a její přehledná tabulka pomůže i při rekonstrukci. V metrech čtverečních jsou v hobby marketech uvedeny ceny stavebních materiálů, jako je plovoucí podlaha, palubky pro obložení a tak dále. Když si potřebné hodnoty správně přepočítáte, nemusíte se do hobby obchodu vracet.

Ne nadarmo se říká dvakrát přepočítej a jednou nakupuj… nebo to bylo jinak?

5/5 - (2 votes)