Ke štíhlé postavě se člověk může propočítat

Ke štíhlé postavě se člověk může propočítat

Existuje jen malé procento lidí, kteří jsou se svou postavou naprosto spokojení. Štíhlejší a více ve formě si přeje být většina. Ať už vám BMI kalkulačka a index hlásá cokoliv, ke štíhlé postavě zkratka neexistuje. Kromě pevné vůle a odhodlání se k lepší formě může člověk propočítat.

Hlídejte si energetickou hodnotu potravin

Ke ztrátě nadbytečných kilogramů vede hned několik cest. Některé z nich jsou více, jiné méně efektivní. K zaručeným způsobům, jak ovlivnit svou tělesnou hmotnost, je počítání kilojoulů. Jestliže si začnete hlídat energetickou hodnotu potravin, které jíte, půjde vaše váha brzo dolů. Ovšem nebude to zadarmo. Už samotný propočet přijatých kalorií dá pořádně zabrat. Proto doporučujeme udělat si v hubnutí vlastní systém. Na pomoc si vezměte kalkulačku, zápisník a váhu.

Počítejte kilojouly a važte jídlo na gramy

Aby váš výpočet ke štíhlejší postavě fungoval, buďte důslední. Zorientujte se v základních pojmech. Lidé si často pletou kilojouly s kilokaloriemi. Doporučujeme zvolit jen jednu jednotku energie, kterou budete používat v průběhu celého hubnutí. Případně u dodávané energie využijte převod kj na kcal a opačně. Jestliže si vyberete kilojouly, počítat můžete s množstvím až 10 000 kJ pro muže a 8 000 kJ pro ženy na den. Tuto hodnotu byste neměli přesáhnout, pokud nechcete přibírat. Chcete-li zhubnout, uberte každému alespoň 2 000 kilojoulů.

Na obalech potravin a v tabulkách energetické hodnoty potravin jsou většinou uvedeny kilojouly pro 100 g potraviny. Kromě kalkulačky si tudíž na pomoc vezměte i váhu a porce jednotlivých jídel si zvažte.

Pořiďte si diář a používejte online kalkulačku

Přehlednější propočty vám zajistí zápisník, do kterého si můžete psát všechno, co za den sníte. S propočtem vám pomůže i mobilní aplikace přijaté energie z potravin a online kalkulačka. V té si můžete přepočítat kilokalorie na kilojouly a naopak. Kromě jiného můžete v online kalkulačce převádět jednotky hmotnosti a hodit se vám bude i výpočet BMI indexu.

Ač se mohou zdát všechny tyto výpočty složité, počkejte, až ručička vaší osobní váhy klesne. Začnete se cítit skvěle a řeknete si, že všechny ty výpočty za to stály.

 

5/5 - (2 votes)