Můžete jíst naprosto cokoliv, když si ohlídáte BMI a denní příjem kalorií

Můžete jíst naprosto cokoliv, když si ohlídáte BMI a denní příjem kalorií

Většina rad a tipů na snížení tělesné hmotnosti se zaměřuje na diety, pohyb a přísná sebezapírání. Hned potom, co vám váš BMI index ukáže, že trpíte nadváhou, vám začne vojna. Co když vám ale řekneme, že při hubnutí můžete sníst naprosto cokoliv, když si ohlídáte váš denní příjem kalorií? Je to vyzkoušené a funguje to! Pojďme tedy na počítání kilojoulů. Budou k tomu potřeba informace o energetické hodnotě vašich potravin, tato online kalkulačka pro výpočet BMI indexu a hlavně vaše pevná vůle jíst v omezené míře.

Jaký je denní příjem kilojoulů u ženy a u muže?

Jednoduchým receptem na hubnutí je ohlídání si svého denního příjmu kilojoulů. Celé hubnutí závisí na příjmu a výdeji energie. Abyste neztloustli, stačí si udržet doporučený denní příjem kilojoulů, který je u ženy kolem 8 000 kJ a u muže kolem 10 000 kJ. Když uvedenou hodnotu nepřesáhnete, pravděpodobně nepřiberete. Pro hubnutí však musíte jít s příjmem kalorií dolů tak o 25-30 %. Přitom můžete jíst cokoliv, na co si zamanete. Samozřejmě, když k hubnutí přidáte pohyb a zdravou stravu, zhubnete rychleji a váš BMI index vám konečně ukáže ideální váhu.

Tento způsob hubnutí je vhodný především pro ty, kteří nechtějí držet diety a zřeknout se svých oblíbených pokrmů. Využijí ho i ti, kteří jsou v jednom kole a nestíhají. V počítání kilojoulů vám mohou dnes pomoct nejrůznější mobilní aplikace. V mobilu vám může být nápomocna i online kalkulačka pro výpočet kilojoulů.

Víte, že podle soustavy SI je správně kilojoule a nikoliv kilokalorie?

Vůbec nejtěžší na tomto způsobu hubnutí je zorientovat se v jednotkách. Na obalech potravin můžete zahlédnout jednotku pro kilojoule (kJ) i kilokalorii (kcal). Rozdíl je však velký. Pro představu 1 kcal = 4,2 kJ. Podle soustavy SI je navíc správným termínem kilojoule. Na přepočet jednotek však v žádném případě nemusíte používat tužku a papír. Pomůžou vám online převody jednotek energie – kalkulačka kilojoulů (kJ) a kilokalorií (kcal).

Co dělat, abyste se u hubnutí neupočítali k smrti?

Protože by se vám mohlo časem zdát, že hubnutí je vysoká škola matematická a svého ideálního BMI indexu nedosáhnete, dokud tuto výšku neuděláte, už na začátku používejte chytré pomůcky.  Online kalkulačka pro přepočet jednotek vám udělá jasno v jednotkách energie. Podobná kalkulačka vám spočítá i BMI index. Hubnutí už tak nic nebrání. Snad jen vaše pevná vůle se nepřejídat.

5/5 - (2 votes)