Nejdražší, největší nebo nejmenší pozemky světa…

Nejdražší, největší nebo nejmenší pozemky světa…

Tabulka jednotek obsahu vám přijde vhod především tehdy, budete-li si chtít vypočítat míry pozemku, na který máte zálusk. I přesto, že přepočet jednotek obsahu patří k těm běžnějším, ne vždy v něm musíte mít jasno. Především při výpočtu ve spěchu je dobré použít kalkulačku. U nás na Výpočetnici stačí zadat míry v jednotkách, které máte a pak už jen v přehledné tabulce najít jejich potřebný přepočet. A když už jsme u těch pozemků, víte, které pozemky patří mezi nejdražší, největší nebo naopak nejmenší?

Tabulky pro výpočet obsahu nejmenšího pozemku na světě potřebovat nebudete

Představte si, že koupíte pozemek, jehož jeden metr čtvereční stojí téměř dva milióny korun. Přesně tak drahý byl pozemek, který ani rozměrů jednoho metru čtverečního nedosahoval. Pozemek má tvar rovnoramenného trojúhelníku, jehož základna měří 65 centimetrů a obě ramena pak 70 centimetrů a nachází se v New Yorku. I přesto, že se dají zmáknout převody jednotek obsahu online, tady žádnou kalkulačku nepotřebujete. Je to opravdu malý kousek pozemku, který patřil jistému Davidovi Hessovi. V roce 1913 mu stavební společnost zbořila jeho dům a pozemek od něj odkoupila. Navzdory osudu (David Hess na začátku nikomu nic prodávat nechtěl) se právě na tento titěrný kousek pozemku ve tvaru trojúhelníku zapomnělo. Papírově tedy pořád patřil Davidu Hessovi, který jej už z principu nechal vyskládat mozaikou a také si ho podepsal. O nějakých 20 let později jej přece jenom prodal asi za tisíc dolarů. Při dnešních cenách na trhu s pozemky a nemovitostmi by to dělalo asi půl mega.

Největší pozemek na světě patřil „dobytčímu králi”

Převody jednotek obsahu online budete v druhém případě potřebovat mnohem více. Řeč totiž bude o největším pozemku na světě, který se nachází v Austrálii a ještě do roku 2017 po generace patřil rodinám tak zvaného dobytčího krále. Ten, ač byl na začátku velmi chudý, začal ve svém životě tvrdě dřít a za vydělané peníze zkupoval pozemky, na kterých choval svůj dobytek. V době jeho smrti – v roce 1935 jeho pozemky zabíraly více jak 260 000 km2 půdy a roztahovaly se po celé Austrálii. Kolik je to arů nebo hektarů, si můžete v rychlosti přepočítat pomocí online kalkulačky pro přepočet jednotek obsahu, kterou naleznete na naší Výpočetnici. Jeho rodina tyto pozemky ve vlastnictví držela celých pět generací. V roce 2017 se ale část svých pozemků rozhodla prodat – přesněji 100 000 km2. Pro představu má Česká republika necelých 79 000 km2.

Rate this post