Převádění různých jednotek vás může i bavit!

Převádění různých jednotek vás může i bavit!

Převod měrných jednotek určitě nepatří k nejoblíbenějším učebním látkám ve škole a my víme proč! Jednoduše proto, že učitelé zakazují používat převodník jednotek online, nýbrž po žácích a studentech vyžadují jejich výpočet z hlavy. No a když se k tomu přidají další předměty a s nimi další informace, které je nutné v paměti uchovat minimálně do nejbližší písemky, ani se nikomu nedivíme, že má převody jednotek spojené jen s trýznivými školními léty. Přitom některé z nich mohou být i zábavné!

Základní převody jednotek je potřeba znát, jako když bičem mrská…

Na obranu trýznitelů… chceme říci učitelů však uveďme, že bez alespoň základní znalosti převodů jednotek by nastaly velké zmatky a lidé by si domů odnášeli jen poloviční metráž látky na své šaty, nedostatečné množství surovin na své pokrmy… zkrátka a dobře by nastaly problémy.

Proto je potřeba na základních převodech zapracovat, k čemuž nám pomůže znalost jednotlivých předpon, které se používají k vyjádření násobků nebo dílů jednotek. Díky nim víme, že předpona kilo násobí jednotku tisícem a naopak předpona mili jednotku tisícem dělí. Jestli člověk tohle zvládne, převodník jednotek zas až tolik nevyžije.

Převody jednotek online však může využít, bude-li mít co do činění s ne příliš známými jednotkami nebo bude-li se jednat o náročnější převody.

Online kalkulačka pro chytrou zábavu

Přepočet měrných jednotek může posloužit i jako téma pro dětskou hru v deštivém dni. Zvlášť, pokud s převody mají děti problém, můžete jim na online kalkulačce ukázat způsob, jakým si lze své výpočty z hlavy ověřit. Mimo to v přehledné tabulce naší Výpočetnice uvidí i další převody a třeba jim to pomůže se s neatraktivní látkou srovnat o něco lépe.

Rate this post