Také s ekologickými vozy se dá závodit!

Také s ekologickými vozy se dá závodit!

Klobouk dolů těm, kteří v dnešní době automobil nepotřebují. Svou pěší chůzí, spálenými kilojouly na kole či jízdou v MHD výrazně šetří přírodu. Šetřit přírodu však lze i s automobilem na ekologická paliva. Ostatně je to i jeden ze způsobů, jak ušetřit peníze za palivo. Taková auta jsou sice dražší, díky levnější spotřebě se vám však jejich pořizovací cena vrátí. Ostatně zda se vám vyplatí automobil na LPG plyn, hybrid, elektromobil nebo auto poháněné vodíkem si můžete spočítat na naší online kalkulačce, kde mimo jiné zjistíte i jiné způsoby, jak lze ušetřit peníze za palivo. Navíc se ukázalo, že s ekologickými vozy se dá nejen šetřit, nýbrž i závodit!

Nejrychlejší elektromobily na světě

Elektromobily nejenže šetří přírodu, také sklízejí obdiv a trhají rekordy. K nejrychlejším elektromobilům se řadí chorvatský model C Two, který na jedno nabití ujede až 650 kilometrů, pod kapotou má 1 900 koní a dokáže jet rychlostí až 412 kilometrů za hodinu.

Zahanbit se nedala ani Amerika, k jejímž nejrychlejším elektromobilům patří vůz s názvem Genovation GXE, který umí dosáhnout rychlost přes 330 kilometrů za hodinu. Z nuly na sto to zvládne za pouhé tři sekundy. Ovšem jen tak někdo se v něm nepovozí. Kromě astronomické rychlosti dosahuje vůz i astronomické ceny okolo 16 miliónů korun.

Závodit se dá nejen v rychlosti

Závodit se dá v lecčem, nejen v rychlosti. Například v tom, jak ušetřit za palivo. K tomu vám může posloužit naše online kalkulačka. Na webu není tak dlouho jako ostatní kalkulačky pro převody jednotek, a proto jste ji možná přehlédli.

Nicméně trhnout rekord se dá i v ujeté vzdálenosti s automobilem na vodík! O to se nedávno postaral vůz Hundai Nexo s vodíkovými palivovými články. Bez zastávky u vodíkové stanice zvládl tento vůz ujet krásných 778 kilometrů.

Tak vidíte, rekordy lze vytvářet různými způsoby. Utrhněte si ten svůj třeba v rámci úspor. S naší online kalkulačkou můžete začít šetřit nejen za palivo, nýbrž i za elektřinu.

Rate this post