Jak a proč zrychlit váš metabolismus?

Jak a proč zrychlit váš metabolismus?

Chcete zhubnout? Zrychlete váš metabolismus! Jde to vůbec provést a vede zrychlení metabolismu ke štíhlejší postavě? Potom, co vám váš BMI index neudělal valnou radost, může být právě zrychlení metabolismu správnou cestou k vysněné postavě.

Co o metabolismu vědět dřív, než jej začnete zrychlovat?

Dříve, než obléknete vaše staré o číslo menší džíny a přesvědčíte BMI kalkulačku o vaší ideální váze, je potřeba zatočit s kily navíc. Prvním krokem k tomu může být zjištění, jak metabolismus člověka vůbec funguje. Věděli jste, že se skládá ze tří složek? Metabolismus člověka zahrnuje tak zvaný klidový metabolismus (bazální metabolismus), který představuje schopnost člověka spalovat kalorie i přesto, že v tu chvíli nic neděláte. Klidový metabolismus je ovlivněný věkem, váhou i pohlavím dotyčného. Například muži mají rychlejší klidový metabolismus než ženy.

Druhou částí celkového metabolismu člověka je schopnost spalovat energii, kterou získáváme z přijatého jídla. Časem lepší výsledek BMI kalkulačky umí zaručit zvýšený příjem bílkovin nad tuky a sacharidy, protože při trávení bílkovin dochází k větší spotřebě energie.

Poslední složkou metabolismu je spotřeba energie při pohybu. Nutno dodat, že do spotřeby energie můžete počítat vše od běhání přes nákupy až po mytí oken. Z toho plyne, že pohyb je nejovlivnitelnější složkou metabolismu. Čím více se budete hýbat, tím více energie spotřebujete, což se ve finále podepíše na vašem BMI. Online výpočet BMI si můžete provést u nás na Výpočetnici.

Proč a jak zrychlit metabolismus?

Teprve teď se můžeme dopracovat k odpovědi na původní otázku: „proč a jak zrychlit metabolismus?”. Rychlý metabolismus znamená rychlou a efektivní spotřebu energie, která vede ke štíhlejší postavě. Když si do sebe poskládáme jednotlivá fakta, že nejvíce energie tělo spotřebovává při pohybu. Že efektivnější je metabolismus při trávení bílkovin a mnohem lépe energii spotřebovává svalnaté tělo než tučné, vychází nám jednoznačný výsledek. Rychlý metabolismus = snadnější hubnutí a udržení štíhlé postavy. Cest, jak jej zrychlit je hodně. Mezi ně patří změna jídelníčku a pravidelný pohyb. Opomenout však nesmíme ani dostatek spánku a dostatečný pitný režim.

5/5 - (2 votes)