Jak vám pomůže přepočet jednotek času v běžném životě?

Jak vám pomůže přepočet jednotek času v běžném životě?

Jednotkám času se nevyhnete v případě, že chcete být pánem svého času. Je totiž známo, že ten, kdo má zvládnutý svůj „time management” má vykročeno k úspěchu. Jak si tedy svůj čas lépe naplánovat a jak vám k tomu mohou pomoci převody jednotek času?

Zjistěte, kolik času vám zabere provádění různých činností

Každý ví, že den má 24 hodin, to je 1 440 minut nebo 86 400 sekund. Málokdo už si však přesně spočítá, kolik času mu zabere ranní hygiena, umytí nádobí po večeři nebo třeba čas strávený na sociálních sítích. Slovíčko „přesně” zde hraje zásadní význam, protože ve většině případů mívají lidé jen velmi vágní představy. Možná právě to je díra ve vašem dosud nefungujícím time managementu. Třeba je vážně jedinou šancí, jak přestat být v časovém presu a začít konečně stíhat, pořízení hodinek a použití převodů jednotek.

Doporučujeme vyzkoušet malý experiment. Alespoň jeden den, nebo pár dní si zkuste stopnout čas, který vynaložíte na provedení konkrétní činnosti. Stopněte si, jak dlouho trvá vaše běžná sprcha. Změřte čas, za který umyjete plný dřez nádobí. Stopněte si, kolik času vám zabere srovnání bot v předsíni nebo vynesení koše. Proč? Protože nakonec můžete být mile překvapeni, že jsou to činnosti, které zaberou maximálně několik minut, v tom lepším případě může jít i o sekundy. Když se dozvíte, že konkrétní činnost vám zabere například 4 minuty, což je v přepočtu 0,002 778 dne, už vám činnost nebude připadat tak nepříjemná a vy se do ní pustíte s větším nadšením.

Přepočet jednotek času vás zbaví špatných návyků

Použití převodů jednotek času a měření času alespoň po určité období vás může také zbavit špatných návyků. Zkuste si změřit váš čas, který trávíte na sociálních sítích. Je to více jak hodina denně? V tom případě to dělá týdně minimálně 7 hodin. Za 24 dnů to udělá celých 24 hodin strávených na sociálních sítích. A to je dost slušná doba na vyrovnání vašeho spánkového deficitu, na boj s vašimi kily navíc, na učení se angličtiny.

Pořád vám chybí čas na věci, které chcete dělat? Zkuste si ho našetřit pomocí výpočetnice.

5/5 - (2 votes)