Nejrychlejší automobil prý urazí až tisíc mil za hodinu!

Nejrychlejší automobil prý urazí až tisíc mil za hodinu!

 

Urazit až 1000 mil za hodinu na zemském povrchu, to není jen tak. Potřebujete k tomu obrovské nadšení, velkou sumu peněz, nespočet odborníků, kteří jsou tohle schopni zajistit, především ale speciální dopravní prostředek, který tuhle rychlost dokáže vyvinout. A ten už existuje. Speciální „automobil” zvaný Bloodhound měří přes 13 metrů a má jeden raketový a jeden tryskový motor. Žádný úsporný osobáček tady nečekejte. Cílem celého projektu je vzít toto „autíčko” a na speciální trati v Jihoafrické republice (je 18 kilometrů dlouhá a 1 500 metrů široká) s ním pokořit rekord z roku 1997.

Projekt z roku 2007

Dříve, než se vrhneme na přepočet jednotek rychlosti je dobré říct, že projekt Bloodhound existuje už od roku 2007. Bohužel původní společnost, která jej měla na starosti, skončila v úpadku a celá věc byla ohrožena. Někdy kolem roku 2018 však o projekt projevil zájem britský podnikatel Ian Warhurst, který ho koupil. Nejspíš je člověkem, kterého nejvíce zajímá, zda toto vozítko dokáže urazit oněch 1000 mil za hodinu, což je podle přepočtu nějakých 1 600 kilometrů za hodinu. Žádný automobil touto rychlostí dosud nejel.

Rychlost 1 228 kilometrů za hodinu už byla pokořena

1 228 kilometrů za hodinu, což můžeme přepočítat na rychlost nějakých 341 metrů za sekundu, už bylo pokořeno v roce 1997 podobným vozítkem s názvem Thrust SuperSonic, který řídil zkušený pilot Andy Green.

Projekt Bloodhound finišuje

Zkoušky superauta Bloodhound aktuálně probíhají. Zkoušejí se testovací jízdy s mnohem nižší rychlostí. Slibovaných 1000 mil za hodinu má Bloodhound pokořit někdy v roce 2020-2021, tak uvidíme. Při pohledu do aktuálního kalendáře by to mělo být co nevidět.

Pokud byste snad chtěli porovnat rychlost vašeho plechového miláčka s touto pozemní raketou, můžete tak učinit u nás na Výpočetnici. Obáváme se ale, že z toho nevyjdete jako vítěz…

5/5 - (1 vote)