Pryč se starou ledničkou…

Pryč se starou ledničkou…

Konečně dobrý důvod pro nákup nové ledničky! Že vy jej ještě nemáte? Přinést vám ho může naše Výpočetnice, která nově nabízí i kalkulačku pro úsporu elektrické energie. Díky ní si kromě jiného můžete vypočítat, o kolik méně zaplatíte za úspornější spotřebič. V případě nové úsporné lednice se vám její pořizovací náklady mohou vrátit už za pět let!

Dobrý důvod pro nákup nového elektrospotřebiče!

Dámy, toužíte po nové designové lednici, ale váš muž vám oponuje tím, že ta stará od jeho rodičů ještě slouží? Jděte na to chytře! Nezmiňujte výhody nové lednice, jako je větší prostor, hezčí design… vytáhněte si na pomoc naši Výpočetnici. Zjistěte, kolik energie vaše lednice žere (už za pár stovek lze zakoupit měřič spotřeby energie) a do kolonek pro výpočet úspory vyplňte i spotřebu vaší vyhlédnuté nové a hlavně úsporné lednice (vyčtete už z popisu produktu na internetu). Naše online kalkulačka – jak ušetřit peníze za elektřinu vám důvody pro koupi nové lednice hodí pěkně černé na bílé. Zkrátka a dobře se dozvíte, kolik korun ročně ušetříte jen výměnou spotřebiče, který o výměnu už dlouho prosí (je nadměrně hlučný).

Věděli jste, že…

Věděli jste, že právě lednice a mrazák patří mezi elektrospotřebiče s největší spotřebou elektrické energie v domácnosti? Pokud se tedy už delší dobu ptáte, jak ušetřit za elektřinu, jako první zaměřte svou pozornost právě směrem, kde stojí vaše stará lednice. To, že se z ní energetický štítek už ošoupal ještě neznamená, že i kdyby tam byl, vykazovala by lednice ty samé údaje.

Peníze za elektřinu mohou například utíkat jejími dvířky, které už netěsní tak dobře, jako na začátku. V případě příliš namraženého mrazáku se spotřeba elektřiny může zvednout až o 70 %. Lednici neprospívá ani umístění na vlhkých či příliš teplých místech. Každým stupněm nad 20°C roste i spotřeba elektrické energie o 5 %. V žádném případě nedávejte lednici ke sporáku a to ani v případě, že vám prostory nedovolí jinak. Ušetřit za elektrickou energii můžete i tím, že si věci v lednici dobře zorganizujete, tím pádem nebudete u otevřené lednice stát příliš dlouho.

Je zajímavé, o kolik mohou být vaše účty za elektřinu nižší jen tím, že se budete pár hodin zabývat spotřebou vašich elektrospotřebičů. Udělejte si sondu do hlubin spotřeby vašich spotřebičů třeba s vašimi dětmi. Nejenže uděláte něco pro svůj rodinný rozpočet, nýbrž se i dobře pobavíte.

Asistovat vám u toho může naše Výpočetnice, kde je vám k dispozici nejen kalkulačka pro úsporu elektrické energie, nýbrž i další kalkulačky, třeba pro převod wattů na kilowatty a podobně. Ona trocha fyziky a matematiky dětem neuškodí, zvlášť když mají za sebou tak velkou přestávku ve školní docházce.

5/5 - (1 vote)