Víte, že ušetřit za palivo se dá už jen úspornějším stylem jízdy?

Víte, že ušetřit za palivo se dá už jen úspornějším stylem jízdy?

Šetřit vaše autíčko a zároveň i obsah vaší peněženky můžete úsporným stylem jízdy ve vašem autě. Věděli jste, že ušetřit se tímto způsobem dá až 25 %? Nemluvě o výměně brzd či spojky. O kolik můžete jezdit levněji, to si můžete vypočítat v naší online kalkulačce pro výpočet spotřeby paliva a úspory peněz.

Jak na úspornou jízdu

Je asi jasné, že co se úsporné jízdy autem týče, lépe se vám bude nacvičovat ve vašem vlastním voze, na jehož provoz jdou finance z vaší vlastní peněženky. Co se firemního automobilu týče, tam už to nemusí být tak horké. Ledaže by vám zaměstnavatel zaplatil kurz úsporné jízdy, což je v poslední době velmi žádoucí. Zejména firmám s velkým vozovým parkem se tento kurz vyplatí, neboť roční úspory způsobené jízdou s lehčí nohou na plynu nejsou vůbec zanedbatelné.

Základními faktory vaší levnější jízdy autem je naučit se předvídat dopravní situaci a nejezdit stylem brzda plyn. Pokud jste dosud svůj styl jízdy nesledovali, určitě to nepůjde ze dne na den. Je potřeba si však uvědomit, že každé vaše rozjíždění a brzdění znamená výdaje navíc. Šetrná rychlost na běžných silnicích se pohybuje kolem 80 km/h, na dálnicích je to pak 110 kilometrů za hodinu. Doporučené je nevozit zbytečnou zátěž v autě, stejně jako omezit zbytečně krátké cesty, při nichž studený motor spotřebuje více paliva. I takové otevřené okénko při rychlé jízdě zvyšuje odpor automobilu a zvyšuje spotřebu paliva.

Konečně můžete mít úsporu hezky černé na bílém!

Avšak šetřit se dá nejen úsporným stylem jízdy, nýbrž i řadou dalších způsobů. Díky online kalkulačce, která poradí, jak ušetřit za palivo, můžete měsíčně ušetřit minimálně pár stovek. Vypočítat si můžete například to, kolik vás stojí cesta za babičkou a pak tuhle položku zahrnout do vašich běžných měsíčních výdajů.

Zkrotit finance a zapřáhnout úsporná opatření dá práci a chvilku potrvá, než se u vás nový režim zaběhne. Uznejte ale sami, že byste nikdy peníze z okna nevyhodili, stejně tak byste je nespláchli do záchodu. Tak proč je vyhazovat neúsporným chováním?

5/5 - (1 vote)