S úsporami nelze začít dřív, dokud nezískáte konkrétní čísla!

S úsporami nelze začít dřív, dokud nezískáte konkrétní čísla!

A dost! Peníze vám mizí, aniž byste věděli kudy? Rozhodli jste se začít s úsporami? Jenže! Jak ušetřit peníze se dá na milión způsobů. Co je výhodné pro jednoho, nemusí druhému vůbec vyhovovat. Pro všechny je rozhodující základ celého konceptu úspor a ten vězí v získání všeobecného přehledu o výdajích. Dokud jej nemáte, nemá smysl začínat. Možná vás překvapí, že úspory můžete pojmout tak trochu jako matematickou hru. Jen klid. Z hlavy nic počítat nemusíte. Máme dvě nové online kalkulačky, které do vaší domácnosti vnesou vůni chytře uspořených peněz.

Jak ušetřit peníze za elektřinu?

Na Výpočetnici už nějaký ten pátek visí kalkulačka pro výpočet úspory za elektřinu. Nabízí řadu matematických vzorečků a s nimi i různé způsoby jak ušetřit za elektřinu. Díky jednoduchým výpočtům, které za vás provede online kalkulačka, se konečně dozvíte, kolik peněz vás měsíčně nebo ročně stojí provoz vašich elektrospotřebičů. Možná konečně zjistíte, jak neefektivní je trpět starou lednici, když se v rámci úsporných opatření můžete těšit z nové!

Možná pro vás bude hrozné zjištění, kolik vaši domácnost stojí neustále zapnutý počítač vašich dětí. Ale jakmile ze sebe setřesete první moment rozčarování, můžete začít šetřit.

Jak ušetřit peníze za palivo?

Nemyslete si, že když budete mít v malíčku výdaje za elektřinu, máte hotovo. V úsporách můžete jít ještě dál, třeba se zaměřte na provoz vašeho automobilu. Pokud s ním jezdíte často, může vás zajímat výpočet spotřeby paliva. Třeba jste doteď netušili, kolik korun vás stojí jedna cesta do/z práce. I zde na vás čeká celá řada výpočtů, které vám s úsporou pomohou. Zjistit si můžete výdaje za konkrétní ujetou vzdálenost nebo možnou úsporu za šetrnější způsob jízdy.

Úspora neznamená utahovat si opasek až k poslední možné dírce. Lze na ni jít chytře a rozumně, aniž byste nějak citelně snížili váš komfort. Je to jednoduché jako při šetření během nakupování. Jakmile jednou budete vědět, jaká je průměrná cena slunečnicového oleje, nikdy se vám nestane, že byste bezdůvodně dali do nákupního košíku olej dvakrát tak dražší. Přehled a povědomí o konkrétních číslech je to, co vám vydláždí přímou cestu k efektivním úsporám.

5/5 - (1 vote)