S úsporami za palivo začněte mimo volant na online kalkulačce!

S úsporami za palivo začněte mimo volant na online kalkulačce!

K řadě otázek ohledně úspory vašeho rodinného rozpočtu určitě patří i ta: „Jak ušetřit peníze za palivo”. Pokud vlastníte alespoň jeden automobil a zároveň nepatříte ke svátečním řidičům, má právě výpočet spotřeby paliva a jak ušetřit minimálně stejnou váhu, jako úspora za energie. A kde byste s ní měli začít? Kupodivu mimo volant.

Na Výpočetnici jsme pro vás připravili novou kalkulačku, která vám pomůže ušetřit peníze za palivo. Jak? Především vám pomůže získat přehled o tom, kolik „žere” váš plechový miláček a kolik utratíte například za jednu cestu do práce. Různými výpočty si můžete spočítat, kolik vás stojí auto měsíčně při přibližně stejných jízdních návycích. Nebo vypočítat vaše mimořádné cesty. Díky této kalkulačce konečně můžete odhalit díru ve vaší peněžence.

Jak lze ušetřit za palivo?

Existuje nespočet způsobů na výpočet, jak ušetřit za palivo. Tím nejosvědčenějším, ale zároveň nejméně přijatelným je zaparkovat automobil v garáži a vůbec nejezdit. Ušetřit však můžete i způsoby, které vás v pojízdnosti nijak zvlášť neomezí. Můžete třeba tankovat levnější palivo. Můžete vyměnit svůj automobil za ten s nižší spotřebou. Můžete si ekonomicky rozplánovat vaše cesty tak, abyste zbytečně někde nezajížděli dvakrát. Se všemi způsoby naše kalkulačka počítá. Základem pro úsporu za palivo je však získání obecného přehledu o tom, kolik vás stojí tankování vašeho automobilu. Teprve když získáte nadhled nad celou touto věcí, budete mít schopnost zbytečně „mizící” peníze řešit.

Jaké informace budete k výpočtu úspory za palivo potřebovat?

Co pro začátky k výpočtům úspor za palivo budete potřebovat? Kromě online kalkulačky na naší stránce vypocetnice.cz si vystačíte například s údaji, jako jsou:

  • velikost nádrže vašeho automobilu,
  • průměrná spotřeba vašeho automobilu,
  • cena za palivo,
  • vzdálenost z bodu A do bodu B.

Věříme, že počítání na online kalkulačce vám nejenže uspoří peníze, nýbrž vás bude i bavit.

5/5 - (1 vote)