Umíte si zorganizovat a dobře propočítat čas?

Umíte si zorganizovat a dobře přepočítat čas?

Kdo má dneska času na rozdávání? Nejspíš nikdo. Bohužel den má jenom 24 hodin. Když použijete převody jednotek času, zjistíte, že je to jen 1 440 minut, nebo 86 400 sekund. Za tuto dobu chcete stihnout co nejvíce věcí. Avšak abyste byli co nejvíce efektivní, je třeba počítat i s nějakými 8 hodinami spánku. Pokud správně počítáme, v posteli strávíte 480 minut, nebo 28 800 sekund. Pak vám zbývá jen 16 hodin, to je 960 minut nebo 57 600 sekund na ostatní aktivity. Jak tento čas nejlépe využít?

Neplýtvejte časem, aktivity vypočítejte na minuty

Převody jednotek času vám v jeho úspoře přímo nepomohou. Ovšem využít online kalkulačku pro přepočet jednotek můžete, abyste si čas dovedli lépe představit. Týden se vám může zdát jako poměrně krátká doba. Když si týden přepočítáte na menší jednotky času, je to 7 dní, 168 hodin, 10 080 minut, nebo 604 800 sekund a to už je číslo!

A teď si představte, kdybyste 20 minut denně obětovali tomu, co chcete. Za týden by to bylo 140 minut a to už jsou 2, 333 333 hodiny! Když budeme počítat, že měsíc má cca 30,44 dní, dělá to za měsíc 608,8 minut. To je něco málo přes 10 hodin, které si měsíčně můžete vyhradit pro sebe a vaše sny. Schválně si na online kalkulačce spočtěte, kolik to dělá za kalendářní rok a co teprve, když budete mít k dobru rok přestupný!

Přepočítejte si, co chcete stihnout za týden, měsíc, kalendářní rok

Když už víte, že i 20 minut denně může vést k uskutečnění vašich snů, můžete tuto informaci využít pro další plánování. Oblíbené jsou takzvané to-do listy. Pište si, co chcete stihnout za týden, měsíc, za rok. Ať už pro převody jednotek použijete jakékoliv číslo ve spojení s jakoukoliv časovou jednotkou, věřte, že malými kroky dosáhnete velkého cíle. Už i sekundy ve stovkách se počítají!