Vznikl nový online nástroj pro experimenty s textem

Vznikl nový online nástroj pro experimenty s textem

Práce s textem je někdy zábava, jindy pořádná dřina. V obou případech vám při práci s textem pomůže náš nový online nástroj, který vám ji nejen usnadní, nýbrž i umožní nejrůznější experimenty. Naučíme vás, jak psát šifrované zprávy a další nepostradatelné vychytávky, jako jsou převody na malá nebo velká písmena, odstranění diakritiky a text pozpátku.

Jak převést malé znaky na velké a naopak?

Už zase jste dostali práci navíc? Máte po kolegovi přepsat pracovní zprávu, kterou on z nevysvětlitelných důvodů napsal celou ve velkých znacích? Že by se mu zaseklo tlačítko „caps lock”? Nebo vám to udělal schválně? Co s tím?

V běžných situacích a před existencí nového nástroje na výpočetnici pro úpravy textů by vám nezbývalo nic jiného, než text slovo po slově, větu po větě přepsat. Jenže to by vám trvalo strašně dlouhou dobu a navíc byste v textu mohli nasekat další chyby. Mnohem rychlejší variantou je převést velké znaky na malé pouze jedním tlačítkem. To umožňuje nový online nástroj pro práci s texty. A je to! Ať už se vašemu kolegovi zkazila klávesnice, nebo je v tom něco osobního, vy můžete zůstat nad věcí!

Jak z textu odstranit diakritiku ani ne za jednu minutu?

Rozhodně vás nechceme podněcovat ke kolegiálním škodolibostem. Ovšem pokud máte jasno v tom, jak to s oním „caps lockem” bylo, máme pro vás tip. Text kolegy v jeho počítači pro změnu můžete zbavit diakritiky. Odstranění diakritiky provedete opět během chvilky na naší výpočetnici! To bude koukat, kam mu během obědové pauzy zmizely všechny háčky a čárky.

Jak napsat text obráceně?

A už dost bylo naschválů. Pro změnu můžete otestovat humor vašeho šéfa. Co mu pracovní email poslat obráceně? Text pozpátku vytvoříte v online nástroji pro úpravu textu stejně rychle jako předešlé dvě varianty. Pak už nezbývá než čekat, jestli šéf vaši zprávu dešifruje! Jako šéf celé firmy by to měl zvládnout, co myslíte?

5/5 - (2 votes)